Blog Jaki assistance wybrać na wakacje?

Jaki assistance wybrać na wakacje?

Okres letni to czas urlopów i rodzinnych wycieczek - zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Aby móc w pełni cieszyć się z wolnego czasu, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie na wypadek nagłych sytuacji. Warto wykupić assistance na wakacje – ale jaki wybrać? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym wpisie!

 

 

Krótkookresowe dodatkowe ubezpieczenie na urlop – na czym polega?

 

Każdy posiadacz samochodu jest zobligowany do posiadania ważnej polisy OC. Taki dokument nie gwarantuje jednak, że w wyjątkowym przypadku właścicielowi pojazdu zostanie udzielona pomoc na miejscu. Zwłaszcza jeśli planujemy wakacje za granicą, musimy wiedzieć, że otrzymanie bezpłatnego wsparcia bez odpowiedniego ubezpieczenia jest praktycznie niemożliwe. Dodatkową polisą, która zapewni wsparcie profesjonalistów w przypadku awarii auta, rozładowania akumulatora, przebicia opon, kolizji, uszkodzenia w wyniku aktu wandalizmu, kradzieży, a nawet w momencie, gdy zabraknie paliwa, jest assistance.

 

Dodatkowa polisa krótkoterminowa może być wykupiona na okres całego roku kalendarzowego bądź na krótszy czas, np. wakacje. Standardowo wśród ofert największych towarzystw możemy znaleźć assistance na 7, 15 lub 30 dni. Ceny wahają się w zależności od wybranego pakietu. To, co łączy każdy z pakietów, to przede wszystkim pewność, że nawet w trudnej sytuacji posiadacz pojazdu nie jest sam na sam z losowymi problemami – nie tylko w kraju, ale też w przypadku podróży do większości państw należących do Unii Europejskiej.

 

 

Jaki assistance wybrać na wakacje?

 

Wybierając polisę assistance, warto zwracać uwagę przede wszystkim na Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), które stanowią bardzo istotny aspekt każdej zawieranej umowy. To właśnie tutaj dostępne są wszelkie niezbędne informacje na temat tego, co dokładnie obejmuje polisa na wakacje: limity odległościowe, kraje, w których świadczona jest pomoc, możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. Często OWU określają również warunki, które musi spełnić pojazd, by mógł być objęty ubezpieczeniem krótkoterminowym – m.in. wiek auta.